Амаріліс: як доглядати за рослиною, щоб стати прикрасою саду?

11 Чер by Горбаченко Василь

Амаріліс: як доглядати за рослиною, щоб стати прикрасою саду?

Амаріліс – рослина сімейства амарілісових, що походить з півдня Південної Африки. Найбільш ефективним є його специфічний вид, а саме красивий амариліс (Amaryllis belladonna). Амаріліс, незважаючи на своє тропічне походження, ідеально підходить для вирощування в європейських кліматичних умовах. Висаджувати його можна не тільки в горщиках, але і в садах, що надає йому унікальний характер. Перевірте, як доглядати за Амарілісом.

Садовий амаріліс : як його вирощувати та вирощувати?

Амаріліс – рослина цибулі, яка часто з’являється і в квартирах, і в садах. Вона відома своїми великими запашними квітами з рожевим, білим і червоним кольором, які зачаровують своєю красою. У рослин, вирощених у ґрунті, вони з’являються наприкінці літа (горшкові амариліси цвітуть трохи раніше). На одному стеблі амарилісу може зацвісти до 12 квіток.

Садовий амариліс найкраще розвивається в теплих, замкнутих куточках, на сонячних місцях . Важливо, що грунт для цієї рослини повинен швидко прогріватися і добре вбирати вологу. Добре також, коли в ньому багато органічної речовини.

Амаріліс: розведення розсади чи цибулин?

Садові амариліси зазвичай висаджують таким чином, щоб цибуля діаметром 5-20 см поміщалася в землю на глибину приблизно 8 див. Важливо, що їх шиї повинні бути на рівні землі. Цибулю амарилісу слід садити з інтервалом 30 см, щоб забезпечити рослинам достатній простір.

Найкращий момент для посадки садового амарилісу – пізня весна. Тоді цибуля не загрожує морозом.

Амаріліс: що робити після в’янення і чому амаріліс не цвіте?

Після цвітіння амариліс переходить у зростаючий стан . У цей період його необхідно рясно поливати і підгодовувати багатокомпонентними добривами. У другій половині серпня полив її слід поступово обмежувати. Варто пам’ятати, що листя висихання рослини можна видалити лише тоді, коли починається його період спокою.

Коли вона в’яне, амариліс починає відкладати насіння, що коштує цій рослині багато енергії. З цієї причини сухі квіти слід видалити негайно – лише таким чином ми зробимо, що в наступному сезоні рослина зацвіте знову.

На початку осені (у жовтні ) варто викопувати садові цибулини амарилісу і зберігати їх у прохолодному приміщенні при температурі близько 10 градусів Цельсія, в піску та в торфі. Прекрасним місцем для «зимових» цибулин може бути гараж або підвал. Однак перед тим як помістити цибулини в прохолодне місце, важливо очистити їх від засохлого листя і коріння. Період спокою рослин триває близько 2 місяців і закінчується, коли цибуля випустить свіжі пагони (тоді їх можна помістити в удобрений грунт).

Хороший догляд за амарілісом зробить довгі роки, вийде гарні та пишні квіти, які красиво прикрасять ваші сади. Якщо ж ви не дотримуєтесь вищезазначених правил, амариліс може перестати цвісти. Тож давайте врахуємо наші поради та як найкраще доглядати за своїми рослинами.