Вибираємо бойлер: рекомендації фахівців

5 Січ by Горбаченко Василь

Вибираємо бойлер: рекомендації фахівців

Відключення гарячого водопостачання – поширена проблема, з якою стикаються жителі як мегаполісів, так і невеликих міст. Відсутність гарячої води може розтягнутися на період від кількох днів до кількох місяців. Встановлення бойлера – вибір людей, які не бажають залежати від недобросовісної роботи комунальних служб. Обрати бойлер не витрачаючи додатково часу та зусиль на похід до магазину можна на сайті https://bt-service.ua/vodonagrevateli/ . Це обладнання запропоновано в широкому розмаїтті моделей, що відрізняються одна від одної не тільки ціною, але і технічними характеристиками. Тому дана стаття допоможе обрати бойлер правильно.

Що таке бойлер

Бойлером називають накопичувальний водонагрівач, що працює від електромережі. Устаткування вибирається за такими ключовими параметрами як:

• об’єм;

• форма;

• спосіб установки;

• тип нагрівального елементу;

• тип матеріалу, з якого виготовлений бак.

Об’єм

Ємність бойлера – основна характеристика. За об’ємом обладнання класифікується наступним чином:

1. 10-15 літрів: такого об’єму вистачить для миття рук або посуду. Маленькі моделі встановлюються в невеликих санвузлах або на кухнях;

2. 20-30 літрів: оптимальний варіант для санвузла та кухні квартири або будинку, в якому живе одна людина;

3. 50-80 літрів: підходящий варіант для сім’ї з 2-3 чоловік;

4. 80-100 літрів: найбільш затребувані бойлери, які забезпечать гарячим водопостачанням велику сім’ю;

5. 150-200 літрів: варіанти для великої родини, в якій регулярно приймають гарячу ванну;

6. Від 200 і більше літрів: такі моделі розраховані на мережу 220/380 В.

Не рекомендується вибирати бойлер, об’єм якого більший, ніж необхідно. По-перше, дуже об’ємне обладнання займає багато місця. По-друге, чим більше місткість бойлера, тим повільніше нагрівається вода в ньому.

Спосіб установки

Залежно від установки, бойлери бувають:

• горизонтальними;

• вертикальними;

• комбінованими (універсальними).

Якщо бойлер встановлюється в приміщенні з невеликою площею, краще вибирати вертикальну модель, оскільки горизонтальна виявиться надмірно громіздкою. Перевагою обладнання з горизонтальною установкою є прискорений нагрів води.

Форма

Бойлери бувають прямокутними, циліндричними, циліндричними зі зменшеним діаметром. Циліндричні бойлери найбільш популярні, так як мають демократичну вартість. Водонагрівачі в прямокутному корпусі високотехнологічні – мають потовщений шар теплоізоляції і економно витрачають електроенергію. Для невеликих приміщень купуються циліндричні бойлери зі зменшеним радіусом. За рахунок компактних розмірів вони швидше нагрівають воду.

Матеріал бака

Бак завжди контактує з водою, тому захист від корозії – основна його характеристика. Стійкістю до появи іржі мають баки з нержавіючої сталі або вуглецевої сталі, покритої декількома шарами емалі. Гарантія на ємність з нержавіючої сталі не перевищує 5 років, в той час як емальований бак може прослужити до 8 років. При виборі типу бака варто звернути увагу на наявність анода – елемента, котрий додатково захищає стінки ємності від корозії.

Тип нагрівального елементу

Бойлери оснащуються ТЕНами мокрого і сухого типу:

1. Мокрий: за принципом роботи нагадує кип’ятильник. ТЕНи виготовлені з міді, тому обладнання з таким нагрівальним елементом не рекомендується купувати для нагріву жорсткої мінералізованої води. Згодом на мокрому ТЕНі утворюється накип, через що він гірше гріє воду, що супроводжується великою витратою електроенергії.

2. Сухий: нагрівальний елемент поміщений в спеціальну колбу, що знаходиться в фіксованому положенні. Сухий ТЕН не контактує з водою, тому її склад ніяк не впливає на роботу і зносостійкість нагрівального елементу.

Увага! Незалежно від вибору моделі бойлера, додатково потрібно придбати електричний провід з вилкою і запобіжний клапан. Останній необхідний для захисту бака від протікання і вибуху, обумовленого високим тиском на внутрішні стінки. Більшість продавців не надають гарантію на обладнання, підключене без запобіжного клапана.

Додатково до бойлера також купують кріплення, ізолюючі втулки, труби, крани та фітинги для підведення води і фільтр для глибокого очищення.