Як правильно вибрати снігозатримувачі?

19 Гру by Горбаченко Василь

Як правильно вибрати снігозатримувачі?

Для регіонів з сніжними зимами вельми актуальним є такий елемент безпеки покрівлі як снігозатримувач. Сніг, який лежить на даху починає підтавати від впливу тепла, що виходить від даху, а від мінусової температури на вулиці змерзається і утворює крижану кірку. За зиму таких пластів може накопичитися дуже багато – вага метрового шару пухкого снігу становить 200 кілограм на квадратний метр! Лавина снігу з даху становить велику небезпеку для людей, майна і самої покрівлі. А ось сніг затриманий на даху до його танення є додатковою теплоізоляцією і шумоізоляцією, що приємно і корисно! У наші дні багато домовласників встановлюють на покрівлі спеціальні пристосування, які називають снігозатримувачами або снігобар’єрами. Але який снігозатримувач краще вибрати для конкретного даху? Ми підкажемо!

Чи завжди потрібен снігозатримувач?

Є кілька ситуацій, в яких немає необхідності встановлювати снігозатримувачі на покрівлю. По-перше, якщо в регіоні вашого проживання немає таких опадів як сніг, або вони дуже незначні. По-друге, якщо довжина ската даху незначна. Снігу просто ніде розігнатися. І по-третє, якщо нахил ската даху більше 50 градусів. Сніг не буде затримуватися на покрівлі, накопичуватися там і створювати небезпеку.

На покрівлі бувають такі місця, на яких сніг практично не затримується. Але визначити такі місця можна тільки практичним шляхом – переживши зиму. У цих місцях можна не встановлювати суцільні снігозатримувачі, а обмежитися металевими куточками, які здатні утримувати невеликий пласт снігу.

Чим корисний снігозатримувач?

Дуже важливо встановлювати снігозатримувачі на дахах з металевим покриттям – металочерепиця, профнастилом, фальцевих покрівлях і т. д. Цей пристрій обов’язково має встановлюватися на всіх рівнях багаторівневої покрівлі, а також під мансардними вікнами. Ці нехитрі пристосування дозволяють уникнути ряду проблем: 

  • не будуть пошкоджені водостічна система та покрівельні елементи; 
  • дах не прогнеться і не буде деформований через тяжкість сніжної маси; 
  • припарковані по сусідству автомобілі не постраждають від обвалу сніжної лавини; 
  • не будуть пошкоджені окремі деталі покрівельного покриття і нижній ярус покрівлі; утворені через різке потепління водні потоки не пошкодять зовнішню штукатурку. 

Встановлюючи снігозатримувачі необхідно використовувати пристосування для страховки. Щоб забезпечити безпеку робіт зі скидання снігу з покрівлі, по її забезпеченню встановлюються драбини. При висоті споруди більше шести метрів раціональним рішенням є пристрій захисту по периметру даху. Для цієї мети встановлюють огорожі з арматури.

Види снігозатримувачів

  • Кутові  (пластинчасті) снігозатримувачі: дешево, але ненадійно.

Кутові снігозатримувачі – зігнуті металеві листи із захисним покриттям, які утворюють невеликий поріг на даху. Метал з якого виготовляються такі снігозатримувачі досить тонкий, близько 0,5 мм (такий же як при виробництві металочерепиці). Звичайно ж, велику вагу снігу така конструкція витримати не може. Сніг через них перелітає, під навантаженням вони гнуться, а під великим навантаженням вони відриваються і рвуть покрівлю. Тому такі металеві куточки встановлюють в шаховому порядку і доповнюють іншими елементами безпеки покрівлі.

  • Ґратчасті снігозатримувачі

Ґратчасті снігозатримувачі встановлюються завжди паралельно краю даху за допомогою кронштейнів і є своєрідним бар’єром для снігових мас. Такі конструкції унівресальні – підходять для покрівель з будь-яким покриттям. Ґратчасті снігозатримувачі сприяють повільному сходженню снігових пластів, а також поділяють їх на більш дрібні частини, тим самим знижуючи кінетичну енергію. Сніг досить швидко тане, а тала вода йде у водостік. Основний мінус полягає в тому, що велику вагу сніжної маси така конструкція не витримає. Якщо вона зривається, то разом з водостоками, що тягне за собою неабиякі витрати. Також мінус ґратчастих снігозатримувачів полягає в тому, що площа їхнього зіткнення зі снігом дуже велика і на кронштейни йде дуже велике навантаження. У зв’язку з цим, такі снігозатримувачі кріпляться не до покрівельного матеріалу, а безпосередньо до кроквяної системи, без будь-яких винятків із правила. Причому є необхідність додатково посилювати їх дошками. Тому гратчасті снігозатримувачі вкрай небажано встановлювати своїми руками, а доручити цю роботу фахівцям. Даний факт теж можна відзначити як мінус.

  • Зубчасті снігозатримувачі

Зубчасті снігозатримувачі виконують скоріше функцію снігорізів. Це елементи безпеки покрівлі, які схожі на вигнуту планку з гаком або зубцем на кінці. Зазвичай такий тип снігозатримувачів встановлюють на покрівельних покриттях, які і самі непогано затримують сніг. Йдеться про бітумну черепицю. Іноді зубчасті снігозатримувачі встановлюють в комплексі з трубчастими для більшої безпеки. Зубчасті снігозатримувачі прості, надійні і мають цілком естетичний вигляд.

  • Трубчасті снігозатримувачі

Трубчасті снігозатримувачі завдяки своїй пропускній здатності не дозволяють снігу накопичуватися у великій кількості, а сприяють його повільному відрізу. Підходять для покрівель з великою площею і невеликим стандартним кутом нахилу (особливо з кутом 20-35 градусів). Плюс даних снігозатримувачів в тому, що їх можна кріпити на покрівлю, яка вже знаходиться в експлуатації. Кронштейни трубчастого снігозатримувача кріпляться безпосередньо до покрівельної обрешітки.