Натяжна стеля: переваги та недоліки

6 Січ by Горбаченко Василь

Натяжна стеля: переваги та недоліки

Сьогодні натяжні стелі встановлюються чи не в кожній квартирі. Вони користуються великим попитом через доступність і прекрасне співвідношення ціна-якість. Але, перш ніж зважитися на їх установку, слід ретельно підійти до цього питання і з’ясувати всі переваги і недоліки, якими володіють натяжні стелі.

1. Довговічність

Виробники гарантують термін служби стелі з ПВХ і тканинного полотна до п’ятнадцяти років. На практиці ця характеристика значно вище. Згодом якісна стеля не втратить ні кольору, ні еластичності.

2. Легко доглядати

Якщо взяти для порівняння звичайну пофарбовану фарбою стелю з гіпсокартону, то її поверхню доведеться оновлювати регулярно. Плюс, сам процес підфарбовування досить трудомісткий. На відміну від натяжної поверхні, яку потрібно лише іноді протирати.

3. Простий монтаж

Технологія монтажу натяжної стелі досить проста, робиться все швидко і залишає після себе мінімальну кількість сміття.

4. Міцність

Багато хто боїться, що в разі заливання зверху, квартира буде затоплена. Однак цього не станеться. Справа в тому, що матеріал, який використовується, вкрай міцний і витримує навантаження в 100 л води на кубічний метр. А ще він не пропускає воду. Тому встановлювати стелі можна в приміщеннях з будь-температурою і вологістю. Також вони стійкі до горіння.

5. Різноманіття

Матеріал можна підібрати абсолютно будь-якого кольору. За бажанням клієнта є варіанти матового покриття або обробки під дерево, шкіру.

6. Дизайнерські рішення

Крім цього, разом з натяжними стелями встановлюються будь-які освітлювальні прилади, від найпростіших до складних і екзотичних.

Крім ряду очевидних переваг, натяжні стелі мають недоліки:

1. Після встановлення стелі видно шви, які будуть залежати від площі кімнати і якості самого матеріалу.

2. Незважаючи на те, що стеля витримує велику кількість води, її легко пробити навіть кульками з дитячого пістолета, не кажучи вже про пробку з-під шампанського або інші механічні пошкодження.

3. Також нова стеля кілька днів буде мати неприємний запах, втім, він швидко вивітрюється. Якщо ж запах залишається довго, це привід задуматися про те, що були використані неякісні матеріали.

Слід мати на увазі, що при досить нескладному, на перший погляд, монтажі, краще довірити цю справу професіоналові і не намагатися встановлювати стелю самостійно. Краще витратити гроші на якісну роботу, ніж зробити все невірно і повністю переробляти стелю.

При виборі матеріалу для натяжної стелі слід врахувати деякі особливості. По-перше, як вже було сказано вище, використовуються два види матеріалу: ПВХ і тканину.

Перший має низьку стійкістю до перепадів температур, а також слабкий до механічних пошкоджень. А ось тканинна стеля набагато міцніша. Вона не боїться морозу, спеки і більш стійка до пошкоджень. Але і у неї є свої недоліки:

– колірна палітра тканинної стелі набагато менша;

– доглядати за нею більш клопітно, так як не можна використовувати засоби для чищення;

– в разі заміни потрібно міняти каркас повністю.

Вирішуватися чи встановлювати натяжну стелю – особистий вибір людини. У кожній конструкції є свої недоліки і ідеального варіанту не існує. Однак при величезному різноманітті натяжних стель, можна легко вибрати варіант на будь-який смак і гаманець.